Jak jsem měřila botičky Living Kitzbühel

Dnes jsem pro Vás změřila botičky značky Living Kitzbühel.

Jde o velikost 25. V měřidle Clevermess jsem si přednastavila velikost 25 a stiskla zelený jazyk, čímž jsem do měřidla vložila rozměr nohy 151mm x 80 mm. Při vkládání měřidla do boty vznikl zádrhel, protože jde o úzký typ, měřidlo se mi nepodařilo vložit dostatečně rychle a měření proběhlo během vkládání. Pokud se vám to stalo také, můžete měřidlo opět vypnout a zapnout a posunout na menší velikost, aby se vám lépe pracovalo současně s měřidlem a úzkou botou. Podobný problém vzniká i v situaci, kdy je nadměrek v botě již velmi malý. Chrupavčitou nožku do boty nacpete, i když v ní už nemá místo, ale pevné měřidlo neoklamete.

Ale vraťme se k měření. Po přenastavení na velikost 24, čili délku nohy 145 mm, mi měřidlo změřilo v botě následující hodnoty: Nadměrek do délky 14 mm, nadměrek do šířky -14 mm (čili vlastně podměrek), nechala jsem měřidlo v jeho přirozené šířce kotviček na 80 mm. Takže vnitřní velikost měřené boty je 159 mm x 66 mm. Když jsem měřila rozměr samotné podrážky, naměřila jsem 168 mm x 65 mm. Z toho vyplývá, že vybírat velikost obuvi podle délky podrážky může být velmi ošidné. Jde o rozdíl 1,5 obuvnické velikosti . Dítě by od úplného začátku nošení trpělo v obuvi, která je mu velmi malá.

 Velikost 24

Velikost 24 je 145 mm

 Nadmerky

 

Vonkajsia velkost

 

Slovenský text:

Dnes som pre Vás odmerala topánočky značky Living Kitzbuhel.

Ide o veľkosť 25. V meradle Clevermess som si prednastavila veľkosť 25 a stlačila zelený jazyk, čím som do meradla vložila rozmer nohy 151mm x 80 mm. Pri vkladaní meradla do topánky vznikol zádrheľ, keďže ide o úzky typ, meradlo sa mi nepodarilo vložiť dostatočne rýchlo a meranie prebehlo v priebehu vkladania. Pokiaľ sa vám to stalo tiež, môžete meradlo opäť vypnúť a zapnúť a posunúť na menšiu veľkosť, aby sa vám lepšie pracovalo súčasne s meradlom a úzkou topánkou. Podobný problém vzniká i v situácii, keď je nadmerok v topánke už veľmi malý. Chrupovkovitú nôžku do topánky napcháte, aj keď v nej už nemá miesto,  ale pevné meradlo neoklamete.

Ale vráťme sa k meraniu. Po prenastavení na veľkosť 24, čiže dĺžku nohy 145 mm, mi meradlo zmeralo v topánke nasledovné hodnoty: Nadmerok do dĺžky 14 mm, nadmerok do šírky -14 mm (čiže vlastne podmerok, nechala som meradlo v jeho prirodzenej šírke kotvičiek na 80 mm. Takže vnútorná veľkosť meranej topánky je 159 mm x 66 mm. Keď som merala rozmer samotnej podrážky, namerala som 168 mm x 65 mm. Z toho vyplýva, že vyberať veľkosť obuvi podľa dĺžky podrážky môže byť veľmi zradné. Ide o rozdiel 1,5 obuvníckej veľkosti. Dieťa by od úplného začiatku nosenia trpelo v obuvi, ktorá je mu veľmi malá.