Jak Clevermess funguje

mereni-nohou-clevermess (1)
 
Nejste si jistí, jak správně používat měřidlo pro měření obuvi? Nevadí, máme pro Vás kompletní návod, díky kterému se to velice snadno naučíte. A to tak, že už nebudete spoléhat na tabulku velikostí bot v obchodě, ale raději si vše sami přeměříte. A děti to bude také bavit!

Jak přesně změřit nohu?

Při měření nohy doporučujeme obléci ponožky. Pokud má dítě číslo nohou větší než 31, nasaďte prodlužovací nástavec. Zapněte přístroj Clevermess a počkejte, až se ozve jedno pípnutí. Postavte ho na rovný a pevný povrch. Stisknutím postranních šedých knoflíků nastavte přibližnou délku nohy. Nastavte nástavce v prstové a patní části a nechte dítě, ať si stoupne přímo na měřidlo pro měření nohy. Délku měřidla nastavte tak, aby oba nástavce (prstový a patní) leželi těsně u nohy. Poté připněte nástavec na měření šířky chodidla a stiskněte ji na šířku nohy. Nyní máte v měřidle uloženy údaje pro měření vnitřku obuvi.

Jak správně změřit vnitřek boty?

Pokud už v přístroji máte nastaveny šířku a délku chodidla, můžete přejít k měření vnitřku boty. Oddělte všechny nástavce a vložte přístroj do boty. Stiskněte oba postranní snímače a posuňte přístroj směrem ke špičce boty. Je možné, že u paty budete muset botu prsty trochu roztáhnout, aby se do ní měřidlo Clevermess dobře dostalo. Botu mějte co nejvíce otevřenou, tj. mějte odepnutý suchý zip, povolené tkaničky apod.
 
Vzhledem k velikosti měřících snímačů vpředu a po stranách je měřidlo větší, než noha Vašeho dítěte. Díky tomu budete muset, alespoň zpočátku, vynaložit trochu šikovnosti abyste do boty přístroj dostali. Ale jde to, funguje to a díky tomu jsou výsledky měření přesné a spolehlivé.
 
Když už je měřidlo v botě, nechte jej v klidu 6 vteřin ať může provést měření. Po třetím pípnutí jej můžete vyndat a podívat se na výsledek. Údaje se zobrazí na display a po 30 vteřinách zmizí. Vy tak můžete změřit další botu tím, že měřidlo opět vložíte do obuvi.
Pokud se měření opět spustí v okamžiku, kdy jej teprve vkládáte do boty, jednoduše jej ponechte v botě tak dlouho, dokud se nespustí další měření.

Orientace v tabulkách velikostí dětské obuvi? To už není problém!

Báječné je, že si tak jednoduše změříte velikost dětské obuvi, včetně správné šířky obuvi. Nemusíte se tak spoléhat pouze na údaje na krabici, kde jsou tabulky velikostí dětské obuvi u každého výrobce jiné a orientace v číslování je tak velice chaotická. O chybných údajích na krabici ani nemluvě. Navíc ortopedické měřidlo Clevermess dovede zohlednit rezervy od 0 do 20 mm v délce boty.
 
Kompletní návod na to, jak pracovat s ortopedickým měřidlem najdete v Navod na pouziti Clevermess_9.10.2017